Czy logika przydaje się do czegoś w praktyce?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 
 

logo_fn_male.gifFestiwal Nauki oraz Ośrodek Badań Filozoficznych zapraszają na spotkanie Kawiarni Filozoficznej Festiwalu Nauki 12 grudnia 2008 o godzinie 18:00 w Księgarnio-kawiarni Tarabuk, przy ul. Browarnej 6, podczas którego Piotr Wilkin (logik) odpowie na pytanie Czy logika przydaje się do czegoś w praktyce?

Logicy często spotykają się z zarzutem, że uprawiają dyscyplinę czysto akademicką, której zastosowanie do sytuacji z życia codziennego jest cokolwiek wątpliwe. W większości przypadków formalna logika traktowana jest jako oderwana od rzeczywistości abstrakcja bądź jako biurokratyczno-symboliczne wymysły, którymi zamęcza się studentów początkowych lat. Podczas spotkania postaram się pokazać, w jaki sposób narzędzia logiki formalnej wsparte koncepcjami z semiotyki i filozofii języka mogą pozwolić nam dostrzegać i identyfikować błędy oraz nadużycia w argumentacji, nawet tej pozornie bardzo „logicznej”.

This entry was posted in Kawiarnia FN. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.